LG Star - Hands On

מכשיר הדגל העתידי של חברת LG נחשף אצלנו בתמונות איכותיות וגם לראשונה בעולם בוידאו. האם מדובר ב"כוכב" הבא של שוק הסמארטפונים?

 

 

המכשיר שאתם רואים בתמונות ובוידאו הוא לא אחר מאשר מה-LG Star, מכשיר הדגל העתידי של היצרן הקוריאני. הסטאר הינו המכשיר הראשון שנחשף המצוייד במעבד כפול ליבה במהירות 1GHz ובמעבד גרפי Tegra 2 מבית Nvidia המציע תמיכה מלאה ובזמן אמת בהרצה והקידוד Full HD 1080p, מצלמת 8 מגה פיקסל איכותית במיוחד ובנוסף גם מצלמה קדמית לשיחות וידאו ועוד.

 

המכשיר שאנו חושפים כאן לראשונה בארץ בתמונות סטילס איכותיות ולראשונה בעולם בוידאו, מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.2 (Froyo) לצורך בדיקות ותפעול, אך גירסתו הסופית תהיה מצויידת באנדרואיד 2.3 העתידה לצאת בקרוב מאוד ותוסיף ללא צל של ספק שיפור במהירות ובביצועים.

 

זמן האיכות שבילינו עם המכשיר לא היה רב, אך בכל זאת זכינו לראות ללא ספק את אחד המכשירים האיכותיים ביותר שבדקנו. מבחינת איכות החומר, הרגשנו מכשיר שבנוי לתלפיות, משלב בתוכו אלמנטים של פלסטיקה ומתכת. פס הכסף בגב המכשיר הנושא את הלוגו של Google (שאגב, אנחנו לא בטוחים שישאר ככה במכשיר הסופי) הוא יפייפיה ומעניק למכשיר פן יוקרתי ואיכותי. חזית המכשיר כוללת קימורים קלילים בצדדים (המקום בו המסך נושק לגוף המכשיר) וגם אלמנט זה מעניק למכשיר מראה מאוד ייחודי ויוקרתי. המכשיר מרגיש מאוד מאוד איכותי ונוח ביד, למרות גודלו (מסך 4 אינץ' להזכירכם).

 

המסך עצמו, מאוד בהיר ומאוד איכותי ולמרות שהוא (כנראה) אינו מסוג Super AMOLED או SLCD, הוא בהחלט עומד בכבוד אל מול המסך של האייפון 4 כפי שראיתם בתמונות ובוידאו.כפי שכתבנו מעלה, למרות שהמכשיר הנוכחי מריץ Froyo 2.2, הוא עדיין מהיר מאוד ביחס לכל מכשיר אנדרואיד אחר שראינו ואנחנו בטוחים שכאשר הוא יגיע לתצורתו הסופית ותולבש עליו מערכת ההפעלה המיועדת לו, ה-GingerBread, הוא יהיה מהיר יותר ויציב יותר.

 

מערכת GSM Israel גאה להיות הראשונה בעולם שמסקרת בוידאו את המכשיר הנהדר הזה ומקווה בשמה ובשם גולשיה שחברות הסלולר בישראל יעניקו לו הזדמנות ראויה להתחרות בספינות הדגל של היצרניות הגדולות וישווקו אותו אצלם.

 

 

LG StarLG StarLG Star

LG StarLG StarLG Star

LG StarLG StarLG Star

LG StarLG StarLG Star

LG StarLG StarLG Star

LG StarLG Star vs iPhone 4LG Star vs iPhone 4

LG Star vs iPhone 4LG Star vs iPhone 4LG Star vs iPhone 4

LG StarLG StarLG Star

LG StarLG StarLG Star

LG StarLG StarLG Star


 

דבר ראשון אני רוצה לפרגן לחברה מ-gsm-israel על הסקירת וידאו הראשונה בעולם של המכשיר, אם אני לא טועה זה פעם ראשונה שזה קורה ובהחלט מגיע להם הכבוד לשים אותנו על המפה.

לגבי הסקירה עצמה – למרות שהיא ארוכה, קשה להגיד שהיא מקיפה, יצא סקירה קצת בינונית לטעמי ומשאירה קצת טעם של פיספוס.

 

כמה דברים לשיפור לפעם הבאה:

  1. במידה וסוקרים מהירות של מעבד – אני חושב שהכי מסקרן את כולנו זה התוצאות של ה- benchmark. זה גם מידע אמיתי שנותן תחושה לעומת המכשיר שיש לנו היום וגם זה מבחן שבודק גם יכולות עיבוד גם יכולות גראפיות וגם יכולות I\O.
  2. במידה וסוקרים מהירות גלישה של הדפדפן – חובה לנקות את כל ה-cache מהדפדפנים ולהסיר אותם בכלל מהזיכרון כדי שנראה באמת את ההשוואה. בנוסף כדי להיות פיירים כדאי לבטל גם את פלאש באנדרואיד כדי שנראה מהירות של הדפדפן נטו.
  3. עושים השוואה – אז כן – כמובן כדי לעשות השוואה מול האייפון 4 אבל היה יותר מסקרן ההשוואה דווקא מול מכשירי אנדרואיד אחרים כי המשתמש הממוצא מחליט קודם אנדרואיד או איפון ואז בוחר מבין האנדרואידים את המכשיר הטוב ביותר בשבילו.
  4. מסך מגע - כדי לבצע בדיקה מקיפה למסך המגע הייתי מתקין ומריץ אחת מהאפליקציות שנותנות חיווי לזה גם של מספר האצבעות שאפשר וגם את הזרימה שלו. - למשל multitouch test.
  5. UI – לא ברור מהסקירה אם LG פיתחו או יפתחו (UI (User Interface משל עצמם או יעבדו עם stock rom של גוגל, גם לא ברור אם המכשיר בסקירה מריץ UI של LG- כדי להתייחס לזה ובמידה והוא מריץ UI שונה לסקור אותו גם.
  6. לפרק לפרק לפרק – אני בטוח שכולם היו רוצים לראות את הפלאפון מפורק כדי לקבל תחושה על גודל הבטריה האם ניתן להוציא את כרטיס הזכרון תוך כדי שהטלפון פתוח וכל זה ובנוסף לראות את העליה של המכשיר מאפס – כמה זמן לוקח והאם יש אנימציה מעניינת בעליה.
  7. דבר אחרון – לדעתי אם מגיעים למצב שאתם הראשונים ששמים את הידים על מכשיר כזה – אני אישית הייתי הולך על סקירה באנגלית – אפילו אם האנגלית טיפה יותר עילגת עדיין זה סרטון שמסקרן את הקהילה הגדולה של האנדרואיד ולכן הפרסום יכול להיות בהתאם. אפשר גם לשים כתוביות באנגלית ולהשאיר את הסקירה בעברית.

 

 

אז שוב – כל הכבוד וסחטיין על הבכורה, מקווה שעזרתי ונתתי טיפים מועילים לפעם הבאה.

 

בהצלחה!

 

אסף,

 

כל מה שאמרת נכון ויפה, אבל זה נכון למקרים בהם אתה מקבל מכשיר מוגמר  לידיים לכמה ימים אם אפשרות להתקין עליו תוכנות בדיקה וזמן כדי לפרק אותו לגורמים ולהרכיב מחדש.

יש מקרים, כמו המקרה של הסקירה הזו, שבהם אתה מקבל את מכשיר, בגירסתו הלא סופית, לדקות בודדות, במשרד כלשהו ואתה צריך להחליט אם לעשות סקירה ראשונית כפי שהעלינו כאן, או לא להעלות סקירה כלל. את הבחירה שלנו אתה יכול לראות במעלה העמוד.

 

לגבי האפשרות לסקירה באנגלית:

עם כל השמחה והגאווה (ותאמין לי, אנחנו מאד גאים) על החשיפה העולמית שקיבלנו כאן, אנחנו אתר ישראלי שפונה לקהל דוברי עברית, ועל כך אנחנו גאים מאד. אם אחד האתרים הגדולים שהציגו את הוידאו שלנו ירצה וישקיע בהכנת כתוביות באנגלית, אנחנו האחרונים שנתנגד...

 

ובלי כל קשר - תודה על המחמאות!

כל הכבוד על הסקירה הראשונה בעולם!

 

הגעתי לאתר שלכם דרך פרסום של הוידאו הזה ב Engadget.

בדרך כלל אתרי גאג'טים ישראלים מצטטים את Engadget, פעם ראשונה שאני רואה פוסט שמפנה לאתר ישראלי.

 

חסר לי קצת התרשמות שלכם מהמכשיר - איך התגובה שלו, האם הרצתם משחק? האם מרגישים הבדל לעומת מעבד ליבה בודדת?

יש כאן קפיצה טכנולוגית של מעבר מליבה בודדת לשתי ליבות ולדעתי לא היתה לזה מספיק התיחסות.

 

שוב כל הכבוד, יש לכם אתר ברמה גבוהה.

 

בסך הכול הוידאו נחמד ויפה

 

אבל יש כמה דברים לתקן פה ,

 

א.Tegra 2  היא פלטפורמה שמבוססת על הCORTEX A9 הדו ליבתי , והכרטיס הגראפי הוא חלק מהחבילה הוא לא ניקרא Tegra 2 .

 

הכרטיס הגראפי הזה לא מביא יותר ביצועים מSGX540 של הSGS והSGX535 של האיפון 4 .

 

ב.בסירטון אמרתה כניסת HDMI ,USB ו3.5" אז זה לא כניסות זה יציאות .

 

עכשיו בקשר למכשיר עצמו , Tegra 2 זה טוב ויפה,אבל עדיין מדובר פה במעבד דו ליבתי שחייב לצרוך יותר חשמל מאחיו הקטן הCORTEX A8 ,עד כמה שאני הבנתי אמור להיות לו LCD עם פאנל IPS ותאורת LED אחורית (כמו באיפון 4 )

 

אחד הגרילים למטה אמור להיות מיקרופון (לפי ההיגיון , כי לא ראיתי אחד בשום מקום אחר ) אז אין לו רמקולים סטריאופוניים 

 

הממשק יותר מדי דומה לטאץ' וויז של סמסונג .

 

העיצוב ניראה כאילו לקחו את הSamsung Vibrant ואת הiPhone 4 ויצרו פה מכשיר שניראה בסדר ,אבל לא מספיק טוב כדי להתחרות בiPhone 4

 

אישית אני לא רואה טעם כרגע לכניסת מעבדים דו ליבתיים לשוק ,מבחינת משחקים אם המעבד הגראפי נשאר אותו אחד אז לא אמורה להיות ממש תוספת ביצועים , ובתכלס המכשיר לא עושה שום דבר טוב יותר ממה שעושים כבר עכשיו הSGS והאיפון 4 .

 

 

 

צר לי לפוצץ את הבועה ה-אייפונית שלך אבל הנה קצת נתונים יבשים:

 

Nvidia Tegra 2:

 

90 million triangles per second

 

500mw maximum power consuption

 

Iphone 4:

 

PowerVR SGX 535 

 

28 million trianlgles per second

 

maximum power consumption 520mW

 

google is your friend Wink

שאפו על הבכורה!

סקירה טובה יחסית לכמות הזמן שהיה לכם אותו.

נתנחם יבשים זה טוב ויפה , מה שבפועל הוא זה שקובע , גם לSgx540 לפי סמסונג יש 90 million triangles per second. בפועל יש לו רק 28 כמו לSgx535 שנימצא באיפון

גיא נשמה,אני לא רוצה לפגוע בך אם אתה תקרא את זה

אבל בבקשה,תפסיק עם הצורת דיבור המפארת והמשתחווה למכשיר

אתה נשמע כמו זה מערוץ הקניות,זה שמתאר איזה מוצר מסכן כאילו זה הדבר שאם לא תקנה אותו החיים שלך לא שווים את זה...

 

אני מקווה שתיקח את הביקורת שלי לטובה ולא לכעס...

פשוט קשה לי לשמוע את זה

אם היית משמיע את זה לעורכים בערוץ הקניות בכיף היית מקבל שם עבודה,אבל זה לשם ולא לביקורות פה...

אם מרוויחים טוב בערוץ הקניות, אני מוכן... Tongue out

באמת כל הכבוד על השגת המכשיר והצגתו לפני כולם שמתם את ישראל הקטנה על המפה Smile 

מבחינתי הסרטון מספק והמכשיר ניראה ונישמע מציון רק מעניין אותי כמה הוא שוקל ?

והאם כמו שהוא הגיע אליכם מהר כך גם נזכה לראות אותו בארץ בין הראשונים בעולם ?  

המכשיר שוקל 144 גרם.

אם הוא יגיע לישראל תלוי אך ורק במפעילות, לא באף אחד אחר... אפילו לא ב LG עצמם...

גיא היי צהריים טובים שמי טל ובעצם מה שהבנתי מהסיקור שלך שה- lg star הוא בעצם המכשיר הכי מתקדם היום והכי מומלץ והוא עדיף על האייפון והגלאקסי ס של סמסונג אני אודה לך מודה מאוד אם תענה  לי בכנות